Jak nie oszukać albo nie dać się oszukać?
Wbrew pozorom może to być problem, gdyż wprowadzona 15 kwietnia podwyżka taryf – cen za wodę w Legnicy stwarza poważne wątpliwości.
Liczne grono osób oczywiście dowiedziało się o tym i zapisało stan licznika na wodomierzu 14/15 kwietnia. Więc do tego dnia zapłaci za dostarczoną wodę do swojego kranu po starej cenie, a kolejne metry sześcienne już po nowej cenie.
Jednak równie wielu klientów wodociągów nie dowiedziało się o tym, a może jest ich dużo więcej…
W takiej sytuacji możliwe są przynajmniej dwa scenariusze.
Spora grupa osób zapłaci więc za większość dostarczonej i użytej wody po starej cenie, a tylko niewielką część po nowej.
Wielu ludzi, aby pozbyć się kłopotu i nawet sugestii o nieuczciwość zapłaci za wszystko albo większość po nowej cenie.
Niestety obydwa rozwiązania nie są do końca dobre.
Wydaje się więc, iż najlepszym wyjściem z takiej sytuacji byłyby odczyty z liczników z 14 kwietnia, które wodociągi przekazałyby do swoich klientów.
A tego raczej brakuje…
Niestety nikt nie wpadł na pomysł, aby podwyżkę taryf wprowadzić po prostu od pierwszego kolejnego miesiąca.
AK, Fot. Dziennik Legnicki