Rada Miejska Legnicy przyjęła sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Legnicy za 2025 rok.
Wśród danych przedstawionych przez strażników chyba największe wrażenie może robić ilość przyjętych interwencji, ale też wystawionych mandatów.
Z dokumentu – SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY ZA 2025 r. – wynika, że w 2025 roku skierowano i przyjęto 3791 zgłoszeń do Dyżurnego Straży Miejskiej.
Interesująco wygląda struktura przyjmowanych zgłoszeń, bo to:
a) zakłócania porządku publicznego i spokoju -137
b) zagrożeń w ruchu drogowym -1880
c) ochrony środowiska i gospodarki odpadami -430
d) zagrożeń życia i zdrowia -161
e) zagrożeń pożarowych (katastrofy) -10
f) awarii technicznych -105
g) zwierząt – 638
h) pozostałe zgłoszenia: – 430 (np. niszczenie infrastruktury miejskiej, akcja akumulator, zdarzenia na terenach prywatnych).
W okresie objętym sprawozdaniem Straż Miejska wystawiła łącznie 1695 patroli w tym:
– Zmotoryzowanych – 1162,
– Pieszych – 408,
– Wspólnie z Policją – 92,
– Patrol rowerowy – 33.
Ale chyba najlepiej o skuteczności pracy Straży Miejskiej w Legnicy świadczy 5424 przyjętych interwencji, gdzie zastosowano środki prawne:
– mandaty – 2348,
– pouczenia – 2694,
– wnioski do Sądu Rejonowego – 382.
MK, Fot. Dziennik Legnicki