„Panowie! Jazda po zdrowie!”

Legnicki przystanek HascoBusa w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Panowie! Jazda po zdrowie!” Fundacji Hasco-Lek już 28 maja w godz. 10.00–18.00 na Placu Słowiańskim – wzdłuż ul. Wjazdowej, stanie HascoBus – Mobilna Stacja Kontroli Zdrowia.  

Mężczyźni będą mogli bezpłatnie, bez skierowania i bez wcześniejszych zapisów skorzystać z badań profilaktycznych oraz konsultacji.

Na miejscu będzie można wykonać m.in. pomiar ciśnienia i tętna, jednokanałowe EKG, badania USG, analizę składu ciała, testy sprawnościowe FMS oraz skorzystać z konsultacji farmaceutycznej.

To ważny temat lokalny i społeczny – mężczyźni w Polsce żyją średnio o ponad 7 lat krócej niż kobiety, rzadziej wykonują badania profilaktyczne i często trafiają do lekarza dopiero wtedy, gdy pojawiają się wyraźne objawy.

Kampania opiera się na prostym, bardzo obrazowym porównaniu: skoro regularnie wykonujemy przegląd samochodu i reagujemy, gdy „zapali się kontrolka”, tak samo powinniśmy traktować sygnały wysyłane przez własny organizm.

Legnickie wydarzenie jest jednym z 20 przystanków na ogólnopolskiej trasie kampanii.

[źródło Fundacji Hasco-Lek]

POWIĄZANE

Categories zdrowie

Zaczęły się przenosiny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Legnicy

czytaj więcej
Categories zdrowie

Szpital wybuduje szpital

czytaj więcej
Categories zdrowie

SOR w szpitalu, ale z drugiej strony

czytaj więcej
Categories zdrowie

Za Pogotowie Ratunkowe trzeba będzie zapłacić. To pewne!

czytaj więcej
Categories zdrowie

Izba wytrzeźwień w legnickim szpitalu

czytaj więcej
Categories gospodarka

Szpital traci poważne pieniądze na leczeniu chorych

czytaj więcej
Categories legnica

Fake news przeciwko dyrektorce legnickiego szpitala  

czytaj więcej
Categories zdrowie

Projekt budowy Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych

czytaj więcej
Categories kultura

Joga w misce, ale na trawie [foto i film]

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *