Prezydent, burmistrz, wójt – powinni mieć znacznie większe prawa… Jak król?

Zdaniem samorządowców jednej z najważniejszych, najbardziej prestiżowych, a także najbardziej wpływowych korporacji – Związku Miast Polskich – wójt, burmistrz bądź prezydent powinni mieć możliwość zasiadania w organach stanowiących innych jednostek samorządowych, a więc powiatów oraz województw.

De facto oznacza to, że wójt, burmistrz bądź prezydent mogliby jednocześnie sprawując swoje funkcje i piastując swoje stanowiska być także radnymi w powiecie bądź województwie.

Zgodnie z obecnymi przepisami nie jest dziś to możliwe. 

Jeśli w tym zakresie dojdzie do zmiany przepisów czego domagają się samorządowcy prezydent, burmistrz, wójt będą mogli być – jednocześnie sprawując swoje podstawowe zadania na urzędzie – także radnymi w powiecie oraz województwie.

AK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories plotki

Witek dementuje plotki, spekulacje i życzenia opozycji

czytaj więcej
Categories porady

Nie strasz dziecka policjantem!

czytaj więcej
Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

czytaj więcej
Categories legnica

Pijana matka skazana

czytaj więcej
Categories gospodarka

Kropiwnicki już ministrem

czytaj więcej
Categories porady

Legnica – miasto niebezpieczne (!!!) Konieczne kursy samoobrony (???)

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *