Oświadczenia majątkowe samorządowców mogą być tajne dla społeczeństwa

Udostępniane obecnie w Biuletynie Informacji Publicznej oświadczenia majątkowe samorządowców mogą zniknąć z publicznej przestrzeni.

Bowiem zdaniem wielu z nich jest to oczywiście potrzebne, ale i szkodliwe. Ten rodzaj walki z praktykami korupcyjnymi jest dobry dla życia publicznego, ale powinien być zmieniony ze względu na szkodliwe elementy, bo i takie są.

Czasami powodują wręcz stygmatyzację czy hejt wobec najbogatszych przedstawicieli lokalnej władzy.  

Co więcej zdaniem wielu stanowią także przesłankę do unikania – przez liczne grono osób – angażowania się w pracę w samorządzie na publicznych stanowiskach poprzez kandydowanie. Co skutkuje brakiem najlepszych kadr i ekspertów.

Dlatego zdaniem wielu oświadczenia majątkowe dalej mogą i powinny być składane przez osoby publiczne – samorządowców, w tym radnych, prezydentów, burmistrzów, wójtów, ale jedynie do odpowiednich organów, jak np. urzędy skarbowe czy CBA.

Takie rozwiązanie popierają niektóre z samorządowych korporacji.

MK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories plotki

Witek dementuje plotki, spekulacje i życzenia opozycji

czytaj więcej
Categories gospodarka

Kropiwnicki już ministrem

czytaj więcej
Categories legnica

Kandydaci PiS już pod choinkę!?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Drugi minister (wiceminister) z regionu

czytaj więcej
Categories legnica

Droga i basen na wybory czy jak najszybciej?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Kolejna obietnica Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej padnie…

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *