Święcenia Diakonatu Stałego w Diecezji Legnicki [foto, film]

Dziś w kościele katedralnym w Legnicy pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski wyświęcił dziesięciu mężczyzn do diakonatu stałego.

To wierni nie tylko z Diecezji Legnickiej, ale także Archidiecezji Wrocławskie oraz Poznańskiej.

W homilii wygłoszonej podczas uroczystej mszy świętej Biskup Siemieniewski mówił, iż nowi diakoni idą odbudowywać kościół i będą to robić zgodnie z wolą i na chwałę Chrystusa.

Teraz będą oni mogli sprawować posługę, m.in. asystować biskupowi czy kapłanom w czasie funkcji liturgicznych, ale także przewodniczyć obrzędom pogrzebowym, udzielać chrztu uroczystym obrzędem.

MK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories religia

Obóz wakacyjno-powołaniowy

czytaj więcej
Categories religia

Miasto ratuje kościół

czytaj więcej
Categories religia

Można się zapisać na pielgrzymkę na Jasną Górę

czytaj więcej
Categories religia

Od 10 lipca rozmowy kwalifikacyjne do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej

czytaj więcej
Categories religia

Grosz dla świętego Krzysztofa na misje za przejechany kilometr

czytaj więcej
Categories religia

Kurs dla animatorów parafialnych

czytaj więcej
Categories religia

Rusza pielgrzymka na Jasną Górę, już za kilka dni

czytaj więcej
Categories religia

Grosz na misje dla patrona kierowców

czytaj więcej
Categories religia

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Legnicy

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *