Dziś w kościele katedralnym w Legnicy pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski wyświęcił dziesięciu mężczyzn do diakonatu stałego.




To wierni nie tylko z Diecezji Legnickiej, ale także Archidiecezji Wrocławskie oraz Poznańskiej.
W homilii wygłoszonej podczas uroczystej mszy świętej Biskup Siemieniewski mówił, iż nowi diakoni idą odbudowywać kościół i będą to robić zgodnie z wolą i na chwałę Chrystusa.
Teraz będą oni mogli sprawować posługę, m.in. asystować biskupowi czy kapłanom w czasie funkcji liturgicznych, ale także przewodniczyć obrzędom pogrzebowym, udzielać chrztu uroczystym obrzędem.
MK, Fot. Dziennik Legnicki