Rolnicy przyorują rzepak

W całym kraju – jak uważają eksperci – to już tysiące hektarów gruntu, gdzie z powierzchni pod pługami zniknął albo znika rzepak. 

To efekt coraz bardziej dotkliwej suszy, a w wielu miejscach Polski także przymrozków, które niszczyły i niszczą plantacje rzepaku.

Ocenia się, iż może to być nawet dziesięć procent z tegorocznych upraw rzepaku.

Największe straty odnotowuje się na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, a także na Mazowszu.

Rolnicy stracą rzepak, ale mają szanse jeszcze na obsianie pól kukurydzą, choć jest dużo tańsza to dzięki takiemu zabiegowi uratują choć część tegorocznych dochodów.  

Na Dolnym Śląsku ten problem nie jest jeszcze aż tak mocno widoczny. Ale także już dostrzegalny.

AK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Groźne efekty kontroli zabawek…

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories ekologia

Na wiatrakach mogą stracić właściciele domów, posesji, nieruchomości

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Duże pieniądze dla firmy, małe dla klienta???

czytaj więcej
Categories gospodarka

Lobbyści farm wiatrowych mogą się zacząć bać?!

czytaj więcej
Categories gospodarka

Drobne, czyli drobna, ale ważna rzecz

czytaj więcej
Categories ekologia

Czy i gdzie jest  GMO? To powinno być wiadomo

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *