Już 8 czerwca rozpocznie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w poszczególnych rejonach Legnicy, która zakończy się 15 czerwca.
Zbiórka będzie prowadzona od godz. 7.00 – i do tej godziny należy wystawiać odpady wielkogabarytowe przeznaczone do odbioru. Natomiast będzie się kończyć o godz. 17.00.
Odpady tego rodzaju w zabudowie jednorodzinnej należy wystawiać przed posesją, w zabudowie wielorodzinnej w miejscu gromadzenia odpadów – przy zasiekach śmieciowych, podobnie właściciele rodzinnych ogrodów działkowych – przy zasiekach w miejscu gromadzenia odpadów.
Odbierane będą: stoły, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace oraz zużyty sprzęt elektroenergetyczny i elektroniczny – chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia.
Można także w ramach nowych przepisów przekazywać także zużyte opony samochodowe.
Należy pamiętać żeby odpady umieścić tak, aby był możliwy dojazd do miejsca ich wystawienia.
Szczegóły LPGK oraz Urząd Miasta Legnicy.
Ale trzeba też pamiętać, że po zakończeniu tej akcji można samodzielnie dostarczać tego rodzaju odpady do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz Nowodworskiej 48.
Wystawianie odpadów wielkogabarytowych w niedozwolonych miejscach jest traktowane za wykroczenia, które może być karane grzywną do 500 złotych.
MK, Fot. Dziennik Legnicki