Nauczyciele mają związki, uczniowie będą mieli rzecznika

Polska szkoła zmieni się wkrótce i to bardzo. O zmiany dba Ministerstwo Edukacji Narodowej, które forsuje wprowadzenie od 1 września 2028 roku do szkoły Rzecznika Praw Ucznia.

Takie właśnie rozwiązanie prawne zakłada projekt ustawy o prawach i obowiązkach ucznia.

Niedawno poparła to sejmowa Komisja Edukacji i Nauki.

A nowe rozwiązanie jest dalej procedowane.

Zgodnie z nim weryfikowane będą nie tylko prawa, ale także obowiązki uczniów.

Nie jest wykluczone, że uzupełnieniem tego aktu prawnego będzie w przyszłości także wprowadzenie w życie definicji praw i obowiązków ucznia.

Warto więc przypomnieć, że zgodnie z Konstytucją RP nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna, co nagminnie jest łamane przez parapodatki np. w postaci składek klasowych na rzecz Komitetu Rodzicielskiego – Rady Rodziców wpłacanych na potrzeby statutowe szkoły bądź przedszkola.

De facto więc uczniowie będą mieli swojego rzecznika, jak pacjenci, ale żeby się uczyć i tak płacą, jak pacjenci, którzy także płacą.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej:

MK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories porady

Nie strasz dziecka policjantem!

czytaj więcej
Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

czytaj więcej
Categories legnica

Pijana matka skazana

czytaj więcej
Categories porady

Legnica – miasto niebezpieczne (!!!) Konieczne kursy samoobrony (???)

czytaj więcej
Categories porady

Mamy: bezpieczny temat na święta przy stole

czytaj więcej
Categories region

Ostatni dzwonek na ferie w mundurze!!! 

czytaj więcej
Categories legnica

Najpiękniejsza choinka w Legnicy – kibiców Miedzi  

czytaj więcej
Categories legnica

W zimie też inne niebezpieczne czynniki chorób

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *