Ulicami Legnicy przeszedł dziś II Marsz Papieski. To znakomita okazja, by wielu przypomnieć, ale też upamiętnić wizytę Jana Pawła II w Legnicy, która odbyła się 2 czerwca 1997 roku.
Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej, którą sprawował Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski w sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
Po zakończeniu nabożeństwa grupa około tysiąca wiernych przeszła ulicami miasta ku legnickiej katedrze pw. św. Apostołówe Piotra i Pawła. W tym roku słuchając fragmentów homilii wygłaszanych w Polsce przez Ojca Świętego w czasie jego wizyt na rodzinnej ziemi.
Następnie pod pomnikiem św. Jana Pawła II złożono kwiaty. A przed kościołem katedralnym odbył się koncert młodych muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych z Legnicy.
Zaś całość zakończyła się niezwykle symbolicznie, bo o godzinie 21.37 błogosławieństwem udzielonym przez Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.
MK, Fot. Dziennik Legnicki