Powszechnie i popularnie nazywana uroczystość Bożego Ciała to w nauce kościoła katolickiego Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która jest w założeniu hołdem dla Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Zaczęła być obchodzona od połowy XIII wieku. W Polsce od XIV wieku.
W trakcie uroczystości wierni przechodzą w procesji do czterech ołtarzy. Modlą się i rozważają nauki Chrystusa.








Dziś w Legnicy obrzędowi przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski.
Udział w uroczystości wzięło około dwóch tysięcy wiernych.
W Legnicy uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele katedralny. A następnie wierni przeszli w procesji przez Plac Słowiański i ulicami Powstańców Śląskich, Jordana, Wrocławską, Żołnierzy II AWP, Rzemieślniczą do kościoła Św. Trójcy.
MK, Fot. Dziennik Legnicki